Новини

15.05.2021

Пізня посівна 2021 року

Нарешті дочекались однієї з головних подій в житті аграрія – посівної. Початок цього року видався незвичним як для людей, так і для рослин. Пізня весна цього року суттєво внесла свої корективи щодо попередньо запланованих строків посіву та розміщення різних культур в багатьох господарствах. Наша компанія, висіваючи батьківські компоненти власних гібридів на ділянках гібридизації у різних регіонах країни, витримує просторову ізоляцію, яка є однією з головних складових у виробництві якісного посівного матеріалу.

Але нажаль в цьому році спостерігається картина, коли питома частка посівів соняшнику в Україні суттєво збільшилась та знайти ізоляцію насінницьких ділянок від інших виробничих посівів квітки сонця вкрай важко. Це не дивно, адже ціна на соняшник сягнула найвищої позначки за останні 10 років. Багато хто з землекористувачів нехтують сівозміною задля отримання більшого прибутку найближчим часом.

Незважаючи на це, нам все ж таки пощастило знайти унікальні місця, де просторову ізоляцію витримано в повній мірі. Це і варіанти на півострові, і оточені озиминою, і кукурудзою тощо. Також важливою умовою у отриманні гібриду є якісний посівний матеріал висіяного насіння батьківських форм. Це стосується як генетичної чистоти, так і загальних посівних кондицій насіння.

Люди знають із давен весна не жартує,
Що весняний один день – цілий рік годує!

Бажаємо всім гарного врожаю та впевненості у майбутньому!