Про компанію

Основними напрямками діяльності ТОВ “Компанія ЛІСТ” є забезпечення агровиробників якісним посівним матеріалом власної селекції.

Наше підприємство має великий, набутий за 30 років свого існування, досвід у цій галузі сільського господарства. Ми зарекомендували себе на аграрному ринку надійним, порядним, серйозним діловим партнером, про що свідчить довіра наших клієнтів в різних регіонах України. Наша продукція пройшла широку апробацію у різних кліматичних зонах і отримала позитивні висновки аграріїв.

Наше науково-виробниче підприємство має зареєстровані у Реєстрі сортів рослин України власні сорти озимої пшениці: ЛИСТ-25, Паляниця, Златоглава, Балагура, Макаровка, Смарагд; озимого ячменю: Переможець; ярого ячменю: Гарант Преміум; вівса Мустанг; гібридів соняшнику: Командор, Суліко, Євро, Крос, Карбон, Кремінь, Танос. ТОВ “Компанія ЛІСТ” щорічно підтверджує статус насінневого підприємства по вирощуванню добазового, базового та сертифікованого насіння, яке зареєстроване у Реєстрі виробників насіння і садивного матеріалу.

Нашими селекціонерами було створено декілька сортів озимих та ярих зернових зі своїми оригінальними ознаками і властивостями. Так, ми одні із перших встановили перевагу напівкарликових сортів озимої пшениці і почали інтенсивно впроваджувати їх у виробництво. Результатом стало швидке поширення по Україні сортів Лист 25 і Паляниця, які є більш пластичними по врожайності з одночасно гарною посухостійкістю на півдні.

Нас також знають і високо цінують також за межами України. Зокрема, в Туреччині сорт пшениці Златоглава гідно посів одне із перших місць у наших партнерів. Цей сорт завдяки своїй високій посухо- та жаростійкості зайняв перше місце серед місцевих, європейських сортів і разом з тим в умовах зрошення в Туреччині показав урожайність більше 90 ц/га, залишивши позаду всі інші сорти, що вирощувались в господарстві.

Соняшник є однією з головних культур в нашій селекційній роботі. На світанку нашої селекційної роботи багато сил і часу було вкладено у створення ще перших гібридів Деркул і Донбас, які є класичними гібридами для традиційної системи вирощування. Невибагливість до технології вирощування, висока посухостійкість, можливість маневрування зі строками посіву (до 20 червня) за рахунок ранньостиглості сприяло їх широкому розповсюдженню по південно-східному регіону.

Зберегти ці властивості і надати більш потенційну врожайність вдалось гібридам Айдар, Старобільський та Степок, які мали неабиякий попит декілька років тому. Ранньостиглість цих гібридів з додатковою позитивною властивістю (рослини трохи нижчі по висоті) дає можливість краще подрібнити стебла після збору врожаю та якісно підготувати ґрунт для сівби озимини. За зміну старим гібридам ранньостиглим гібридам, що не мали стійкості до вовчку прийшов новий, що користується попитом в усіх регіонах та забезпечує стійкість до Orobanche cumana – це гібрид Крос.

Але ранньостиглі гібриди, навіть з високою посухостійкістю, інколи не можуть витримати літньої спеки. Як варіант для цього доцільно використовувати гібриди з більш пізнім дозріванням. Тому в селекційному процесі ми надаємо перевагу зваженому вегетаційному періоду, в якому є можливість звільнити поле після соняшника якмога раніше і разом з тим використати максимально суму ефективних температур для формування урожаю. Одним з прикладів результату такої роботи є гібрид Командор, що має період вегетації 112-113 днів та стійкість до 7 рас вовчку соняшникового.

Ми розуміємо важливість підняття на високий рівень якості вітчизняного насіння як стратегічної безпеки аграрної країни. Тому прикладаємо зусилля в дотриманні технології вирощування, доведенні до високих кондицій насіння, яке дасть високі врожаї та високу якість на українських ланах.