Новини

14.07.2018

Симпозіум з питань вовчка соняшникового

Подія, яка відбулася в Бухаресті 2-4 липня 2018 року привернула увагу багатьох науковців та селекційно-насінницьких компаній з усього світу. Симпозіум, присвячений вовчку соняшниковому, є дуже актуальним на сьогодні з огляду на гостру проблему розповсюдження паразиту в багатьох регіонах, не обмежуючись кордонами країн. Проблеми та питання, які підіймались на симпозіумі, є особливо важливими для українського сільгосптоваровиробника.

 

Висока ступінь уваги багатьох науковців до проблем розповсюдження вовчку соняшникового, його модифікацій та біології розвитку паразиту, показує в результаті високу небезпечність на практиці з огляду на оцінку шкоди паразиту при сільськогосподарському виробництві . Небезпека вимірюється відсотками недобраного врожаю соняшнику, яка варіює в широких межах, сягаючи в окремих випадках до 80% та навіть 100%.

 

Основні дискусії та обговорення світової спільноти стосовно теми показують пріоритетний напрямок руху селекційного процесу у створенні нових ліній та форм рослин соняшнику. Багато тез симпозіуму спонукають до певних дій при розробці нових продуктів. А рішення, прийняте наприкінці симпозіуму дає можливість селекційній компанії ЛІСТ реалізувати прагнення в кінцевому випадку забезпечити клієнта матеріалом, який має найвищу стійкість до вовчка соняшникового.