Новини

18.04.2019

Увійшли в Реєстр сортів рослин України три наші гібриди соняшнику: Командор 777, Класик та Крос.

Реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні поповнили наші три гібриди соняшнику. На цю подію ми давно вже очікували, а також багато наших клієнтів.

Гібриди Класик та Крос увійшли по двом рокам випробування завдяки високому рівню врожайності та адаптованості в різних точках України. Це також ми відмітили на комерційних ділянках випробування, де отримали гарні результати. Класик відрізняється гарною вирівняністю на полі, що виглядає як гібрид  іноземної селекції. Крос – ранньостиглий гібрид з високою посухостійкістю та швидкістю вологовіддачі при дозріванні. То ж за таких господарсько-цінних ознак зареєструвати ці гібриди взагалі було не складно.

Інша справа – один з наших кращих гібридів Командор. Реєстрація його виявилась довше за очікування через неузгодженійсть процедур в Інституті експертизи сортів рослин. Наче, і сам гібрид гарний, міг би легко за два роки увійти у Реєстр, як і інші. І назва багатьом з наших клієнтів до вподоби. Та не все в нашому житті так просто. Те, що гібрид показує гарну продуктивність і особливу стійкість до останніх рас вовчка соняшникового, не вельми швидко розглядалося у Держсортслужбі. Процедури реєстрації тут завжди потребували неабиякої витримки та зусиль. Несподіванка нас чекала при реєстрації назви гібриду: наприкінці випробування в Дерсортслужбі нам відмовили в назві “Командор”, оскільки у нашого північного сусіда є також гібрид соняшнику з такою назвою. І це після третього року випробування! Але ми на засмутились та додали три сімки до назви гібриду, як кажуть, на успіх. І тепер офіційна назва – “Командор 777”.

То ж побажаємо гарних врожаїв нашим гібридам на Українських полях та вдячних клієнтів!