Новини

20.07.2023

Весна-літо 2023

Погодні умови 2023 року склались незвично, нетипово і вже третій рік поспіль. Холодна та дощова весна, що не давала посіяти ярі культури вчасно, безумовно, мала вплив на розвиток подій під час посівної. Ранні ярі культури довелось сіяти в пізні строки, або ж не сіяти зовсім і поміняти завчасно заплановані культури в сівозміні. Наприклад, одна з насінницьких ділянок вівсу компанії ЛІСТ також була посіяна в пізні строки, що мало негативний вплив на ріст та розвиток рослин. Особливо це відчувається на фоні іншої насінницької ділянки того ж сорту вівсу, що вдалося на превелике диво посіяти в оптимальні строки. Різниця величезна.

Час сортових прочисток по озимій пшениці настав пізніше, ніж зазвичай. Це було обумовлене холодною дощовою весною і незвичайно прохолодним і вологим початком літа. Вегетація по всім культурам подовжилась. Здійснити сортові прочистки було непросто з огляду на дощі, які в різних регіонах заважали запланованим роботам. Та все ж ми впорались! Всі поля з високими репродукціями було підготовлено до збирання.

Перед збиранням ми знайшли час відвідати наших партнерів в Туреччині на ділянці випробування нових сортів пшениці, в тому числі сорти та лінії селекції нашої компанії, що стабільно показують високі результати в умовах північної Анатолії турецького плоскогір’я.